ZEN TO DONE

ZEN TO DONE, nebo-li ZTD, je sada 10-ti návyků, které nás oslovují svou jednoduchostí a zaměřením na to podstatné. Jde o metodu přinášející do našeho života skvělé myšlenky a nápady a pomáhá nám tak k vlastnímu osobnímu rozvoji a následování vlastních vizí. A jak na to?

Číst dál...

Jóga domů & do firem

Lekce jógy přímo ve firmě je jednou z možností jak protáhnout své tělo, zklidnit svou mysl, odpočinout si a zároveň zvýšit svou koncentraci i během pracovního dne. 

Číst dál...

SEBEPOZNÁNÍ formou Horsemanshipu

Věděli jste, že zrovna kůň vám může nastavit takové zrcadlo, díky kterému lépe poznáte sami sebe? Jde o čistou a rychlou zpětnou vazbu, která se navíc dobře přijímá. 

Číst dál...

JÓGA ZKLIDŇUJE A UČÍ NÁS ŽÍT TEĎ A TADY

Jóga není pouze prostředek, jak si udržet zdravé a pružné tělo. Je to hlavně způsob, jak se naučit být tady a teď, žít v přítomnosti a pročistit si hlavu. Právě bytí v přítomnosti a zklidnění naší mysli je důležité pro udržení duševního zdraví. Většina stresu dnešní doby pochází právě z neustálého myšlení, přebývání v minulosti nebo budoucnosti a nevnímání toho, co opravdu je. Jógové praktiky jsou stvořené pro zklidnění mysli, udržení bdělé pozornosti a vnímání přítomného okamžiku. 

Číst dál...

Život jako projekt - CÍLE

Od té doby, co školím projektové řízení, si čím dál víc uvědomuji, že danou metodiku lze velmi prakticky využít na cokoliv, do čeho se v životě chceme pustit. Někdy stačí udělat pořádný brainstorming pomocí myšlenkové mapy a hned máme víc jasno, jak moc je naše myšlenka reálná a co potřebujeme k dosažení našeho záměru resp. cíle.

No jo, jenže to bychom ještě potřebovali vypilovat stanovování cílů… 

Číst dál...

DĚTSKÁ JÓGA

Dětská jóga není jen cvičení, jde o komplexní celek zahrnující hry, příběhy, různorodé pozice, vnímání zvuků, vzájemnou spolupráci v partnerských pozicích, relaxační a dechové techniky. Pravidelnost praktikování jógy vede k vnitřní disciplíně a viditelným výsledkům, fyzickým i mentálním. 

Číst dál...

RESTART na Bali

Proč zrovna Bali? Protože je dostatečně daleko, má ideální klimatické podmínky a všechno tu funguje úplně jinak, než jste zvyklí. Mám však na mysli tu méně turistickou a mnohem klidnější severovýchodní část ostrova. Zrovna tady se momentálně nacházím a začínám svůj 4. týden pobytu. Jsem tu již potřetí a opět se mi potvrdilo, že čím déle je člověk mimo standardní podmínky a každodenní rutinu, tím lépe dokáže sám se sebou pracovat a využít tak svůj vnitřní potenciál k utřídění myšlenek, vizí a životních cílů.

Číst dál...

Krtek a zlomená lopatka

Příběh jsem slyšela od jednoho účastníka školení. Znám jej v mnoha obměnách, ale tato “dětská verze” se mi líbí nejvíc. Příběh je ukázkou toho, jak naše myšlení často upadá do negativních scénářů a jak se díky tomu nakonec odehrává úplně jiná realita, než jaká by původně mohla být ;-).

Číst dál...

MÍT-DĚLAT-BÝT nebo BÝT-DĚLAT-MÍT

Většina lidí si myslí, že když budou MÍT to či ono, tak jim to umožní DĚLAT to, co je baví a po čem touží a teprve pak mohou BÝT šťastní či se někým stát.

Číst dál...

Seznam PŘÁNÍ, SNŮ A CÍLŮ

Už Vás někdy napadlo napsat si seznam toho, čeho chcete dosáhnout, po čem toužíte a co byste si chtěli v životě splnit? Nebo jste tím, kdo tyto myšlenky nosí pouze ve své hlavě a nebo zkrátka ve svém životě nedáváte prostor svým snům a přáním přes veškerou denní rutinu a nedostatek času? Řeknu Vám jedno malé tajemství - Vaše přání, sny a cíle se opravdu mohou stát skutečností, dáte-li si tu práci, že si napíšete jejich seznam jako já sama před dvěma lety.

Číst dál...

Kdo je online

Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen