JAK na to, když víme CO a PROČ

Stává se Vám, že Vás napadne skvělá myšlenka, dokonce víte, proč byste ji rádi uskutečnili, pro koho či k čemu by byla dobrá, ale nakonec celou věc smetete ze stolu se slovy, že to stejně nemá cenu, protože Vám k tomu chybí nějaké zdroje, čas, energie, atp., a že stejně nevíte, jak byste to celé provedli?

Mně osobně se to v životě stalo tolikrát, že to ani nespočítám... A přitom stačí tak málo! V posledních letech se roztrhnul pytel s různými metodami a nástroji v podobě kurzů a knižních titulů, díky kterým si jakoukoliv myšlenku či nápad můžeme rozebrat do nejmenšího detailu a náležitě tak prozkoumat potenciál, který se nám v hlavě skrývá. Způsoby jsou různé, od těch nejzákladnějších až po ty hodně sofistikované a zaměřené na specifickou oblast. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit ty nejjednodušší, mezi něž počítám brainstorming, doplněný například o kolo rovnováhy/koláč, na němž pojmy získané z brainstormingu doplníme a dále s nimi pracujeme. A jakmile jsou vybrané informace, potřebné pro uskutečnění myšlenky, zaneseny do myšlenkové mapy, máme napůl vyhráno. Zmíněné techniky totiž pomáhají utřídit si myšlenky a jak už jsou jednou na papíře, stávají se reálnější, neboť v mozku probouzejí naši kreativitu a podněcují myšlení. U důležitějších a větších projektů a plánů se mi navíc osvědčilo mít takto vypracovanou mapu stále na očích, např. umístěnou na zdi, a postupně doplňovat, co mě v průběhu dalších týdnů napadá. Sama jsem byla často překvapená, co nového a zajímavého ve mně mapa ještě vzbudila.

A co si z toho celého vzít? K uskutečnění toho, co máme v hlavě a nad čím často hloubáme, stačí myšlenky rozpracovat a zakreslit na papír, či alespoň vyslovit je nahlas :-)

Kdo je online

Právě přítomno: 3 hosté a žádný člen