Seznam PŘÁNÍ, SNŮ A CÍLŮ

Už Vás někdy napadlo napsat si seznam toho, čeho chcete dosáhnout, po čem toužíte a co byste si chtěli v životě splnit? Nebo jste tím, kdo tyto myšlenky nosí pouze ve své hlavě a nebo zkrátka ve svém životě nedáváte prostor svým snům a přáním přes veškerou denní rutinu a nedostatek času? Řeknu Vám jedno malé tajemství - Vaše přání, sny a cíle se opravdu mohou stát skutečností, dáte-li si tu práci, že si napíšete jejich seznam jako já sama před dvěma lety.

Tím, že si seznam napíšeme, dáváme svým snům, přáním a cílům jistou podobu, tj. že je svým způsobem zhmotníme a přestanou být pouhými myšlenkami v naší hlavě. Tímto seznamem si především uvědomíme, co opravdu chceme my sami a co naopak bylo pouhým očekáváním druhých či pravidlem vycházejícím ze společnosti. Může jít jak o dlouhodobé, tak krátkodobé sny a přání, které si chceme splnit a vůbec nezáleží na tom, zda jde o to chtít mít doma každý týden čerstvé řezané květiny a nebo si zajet na místo našich snů. Podstatou je umět si splnit to, po čem opravdu toužíme třeba již od dětství a celý život máme spoustu výmluv, proč to nejde, už jsme na to staří, máme rodinu, nemůžeme si to dovolit a tak podobně. A to je opravdu škoda, neboť hlavní překážkou jsme my sami a náš způsob myšlení.

Bylo vypozorováno, že prvními položkami v seznamu bývají především věci a situace, které nás tíží, kterých se potřebujeme zbavit, jako např. splacení hypotéky či urovnání vztahu s blízkým příbuzným či kamarádem. Teprve v další fázi začínáme psát to, co si chceme už dlouho splnit, ale co je stále spojeno s naším současným životním stylem a teprve pak nastává fáze, která nám doslova dává křídla - tj. že začneme psát to, co si přejeme a o čem sníme, aniž by nám to dávalo nějaký hlubší smysl, ať už jde o cestu na Mars nebo cokoliv podobného. Důležité je, umět si dovolit snít! A i když nám to teď nedává smysl, může jednoho dne přijít moment, kdy se daná položka na seznamu opravdu splní, takže zároveň říkám, dejte si pozor na to, co si přejete a jak si to přejete, neboť přesně tak se Vám to nakonec splní :-)

Četla jsem o tipu od kouče a motivačního spíkra Marka Dzirasy, napsat si seznam o 101 položkách. 101 proto, že nejde o přesné číslo a tím spíše je splnitelné a zároveň nás toto vysoké číslo motivuje k tomu, abychom toho ze sebe dostali mnohem více!

Tak hodně štěstí!

 

PS: Já sama jsem si tento seznam začala psát již před dvěma lety a po tom, co se mi ta přání, sny a cíle začaly plnit, je do seznamu neustále doplňuji, ať se mohou i nadále stávat mojí realitou :-)

 

Kdo je online

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen