Krtek a zlomená lopatka

Příběh jsem slyšela od jednoho účastníka školení. Znám jej v mnoha obměnách, ale tato “dětská verze” se mi líbí nejvíc. Příběh je ukázkou toho, jak naše myšlení často upadá do negativních scénářů a jak se díky tomu nakonec odehrává úplně jiná realita, než jaká by původně mohla být ;-).

 “Jednoho dne se krtkovi zlomila lopatička a tak si řekl, že zajde za ježkem, aby si vypůjčil lopatku od něj. Jak tak šel, napadlo ho, že třeba ježek řekne, že si měl na lopatku dávat větší pozor, lépe se o ni starat a co když tak dopadne i ježkova lopatka. Ale krtek si řekl, že ježka nějak přemluví. Krtek jde teda dál a napadne ho, že mu ježek lopatku opravdu nepůjčí a řekne, ať si sežene novou. Krtka to tak vyprudilo, že šel vzteky čím dál rychleji. No a když krtek došel k ježkovu domečku, zabouchal a než chudák ježek stačil vůbec zjistit, proč krtek přišel, dostal pěstí do zubů až měl kolem hlavy samý hvězdičky.”

A co z toho plyne? Že se nám často hlavou honí různé scénáře, proč něco nemůže dopadnout dobře a sami se tím vystresujeme natolik, že se ani nic hezkýho stát nemůže… Takže, chcete-li změnu, začněte režírovat své vlastní scénáře, které mají dobrý konec ;-)

 

Kdo je online

Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen