SEBEPOZNÁNÍ formou Horsemanshipu

Věděli jste, že zrovna kůň vám může nastavit takové zrcadlo, díky kterému lépe poznáte sami sebe? Jde o čistou a rychlou zpětnou vazbu, která se navíc dobře přijímá. 

Horsemanship je metodika sloužící k výcviku koní a obsahuje soubor tzv. Parelliho her ke komunikaci člověka s koněm. Celý princip je postaven na přirozeném chování koní ve stádě. V posledních několika letech se zjistilo, že to, jakým způsobem reaguje kůň na chování a myšlenkový proud člověka, odráží tendence našeho chování a reakcí na situace v pracovním i osobním životě.

Přínos metodiky spočívá především v sebepoznání a sebeuvědomění toho, jak k situacím v životě přistupujeme a jakým způsobem je řešíme. Pomáhá nám zvědomit naše silné i slabé stránky, a naše limity. V týmu pak prověří týmovou spolupráci či pozici týmového lídra. Vede také k pochopení rolí v osobních i pracovních vztazích a upřednostňovaným způsobům komunikace s okolím. Díky analýze a doporučením pozorovatelů pak můžeme všechny tyto poznatky jednoduše převést do praxe tak, aby nám pomohly v našem každodenním životě.

Jak to celé funguje? Horsemanship probíhá formou komunikace s koněm (ze země) a je pozorován současně “koňákem” a lektorem/koučem - oba vám následně poskytnou reflexi a doporučení. Máte možnost vyzkoušet si různé postupy a ověřit si, co opravdu funguje. Sami si z jednotlivých cvičení, které slouží ke komunikaci s koněm, odvodíte vlastní sebereflexi, kterou pak máte možnost probrat s ostatními a najít tak vhodné řešení pro svoji životní situaci. Dáte tak podnět k vědomým změnám ve svém životě.

Metodika Horsemanshipu je vhodná pro jednotlivce i partnery, manželské páry i celé rodiny. Jako team-buildingové akce nebo leadership školení se skvěle hodí pro firemní týmy, manažery, vedoucí pracovníky i celé firmy. 

 

Poznámky:

- Organizujeme na různých místech v ČR.

- Nabízíme s výkladem v českém i anglickém jazyce.

- Podmínky spolupráce vždy zohledňují Vaše požadavky a očekávání.

 

 

Kdo je online

Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen